Olle Ilmar Jaama taktikaliselt tark sõit tõi juunioride MM-pronksi -

Olle Ilmar Jaama taktikaliselt tark sõit tõi juunioride MM-pronksi

Juunioride maailmameistrivõistlustel ja noorte Euroopa meistrivõistlustel suusaorienteerumises oli kolmanda alana kavas ühisstardist tavarada.

Kui kahel esimesel võistluspäeval olid Eesti juunioride koondise liidri Olle Ilmar Jaama sooritused luhtunud suusa purunemise tõttu, siis seekord varustus alt ei vedanud ja väga hea sõit tõi noorele talendile juunioride maailmameistrivõistluste pronksi. Kuldmedali võitis soomlane Niklas Ekström ajaga 1.06.04, hõbeda teenis rootslane Albin Gezelius kaotusega 2.01, pronksimehe kaotuseks kujunes finišis 2.35.

Võistlus oli Jaama sõnul alguses tihe ja närviline – kõik tugevad olid ühisstardis ju koos ja liiguti tihedas grupis. Seetõttu tegi ta teadlikult mõned sellised teevalikud, mis lasid pisut vabamalt ja iseseisvalt sõita.

“Jäin liidritest pisut maha, aga kuna mul oli raja alguses pikem hajutus, sain pärast üksi sõites segamatult oma positsiooni parandada,” selgitas Jaama ning lisas,et jäi tänase pronksiga igati rahule, midagi hingele kripeldama ei jäänud.

Suurepärase sõidu tegi ka Timo Kudre, kes lõpetas noorte Euroopa meistrivõistluste arvestuses viiendana, kaotades kulla võitnud soomlasele Pyry Riissanenile 3.46.

“Neljas koht jäi ainult kaheksa sekundi kaugusele, sellest on muidugi kahju. Aga medalini poleks ma täna küündinud,” kommenteeris Kudre.

Samas klassis lõpetas tubli 9. kohaga Chris Marcus Krahv (5.18), Maanus Udam oli 20. (+15.55) ja Markus Juhkam 26. (+26.59).

Naisjuunioride seas tuli maailmameistriks norralanna Kristin Melby Jacobsen, Liis Marii Kaso saavutas 10. (+7.51) ja Laura Elisabeth Christel Lään 17. koha (+14.33), Birgit Rõõmu tulemus tühistati.

Noorte Euroopa meistrivõistluste neidude klassis võitis soomlanna Eeva Liina Ojanaho, Anett Liisa Parts oli 17. (+17.22), Harriet Koppel 19. (+17.48) ja Mareli Vaher 22. (+24.41).

Täielikud tulemused leiad SIIT.