Daisy Kudre jäi sprindis esimesena medalita, domineerisid venelased -

Daisy Kudre jäi sprindis esimesena medalita, domineerisid venelased

Bulgaarias, Čepelare lähistel alanud suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel möödus esimene võistluspäev venelaste ennenägematu valitsemise all.

Sprindidistantsil läksid Venemaa koondise kaukasse kõik medalid nii meeste kui ka naiste arvestuses. Parimad teiste riikide esindajad jäid esimestena medaliteta: naistest oli neljas sama distantsi maailmameister Daisy Kudre ning meestest koduradadel võistlev bulgaarlane Stanimir Belomažev.

Venelaste ülemvõim ei piirdunud ainult medalivõitudega: peaaegu kõik Venemaa koondise liikmed said koha tulemusteprotokolli eesotsas, esikümnes oli naistest seitse ja meestest kuus venelast. Naiste poodiumikohad mahtusid sealjuures kuue sekundi sisse ning Daisy Kudret jäi pronksmedalist lahutama samuti kuus sekundit.

“Rada oli väga tehniline, liikuda tuli ainult kitsaste radade võrgustikus, laiad statsionaarsed suusarajad puudusid. Sprindiraja kohta olid etapid suhteliselt pikad, pidevalt tuli teha olulisi teevalikuid praktiliselt ainult üles- või allamäge kulgevatel etappidel,” kommenteeris Daisy Kudre.

Kuigi keskmäestikus asuv võistlusmaastik sobib Kudrele on tema hinnangul venelastele väga raske vastu saada. “Radade võrk on rajameistrite poolt tehtud, ma ütleksin, väga venepärane ja neile sobib see suurepäraselt.”

Doris Kudre, kes saavutas 18. koha (+3.30), tundis, et füüsiliselt oli raske juba algusest peale, tehniliselt sujus kõik siiski hästi ning see andis talle põhjuse sooritusega rahul olla. Epp Paalberg (36. koht, + 6.51) aga oli nii oma sõidus ja tulemuses pettunud. “Miks nii läks, praegu öelda ei oska,” kommenteeris ta napilt.

Meeste konkurentsis võitis kulla Valdislav Kisseljov. Üllatamast ei väsinud aga igiliikur, tänavu juba 49-aastaseks saav Eduard Hrennikov, kes täiendas oma ülisuurt medalikollektsiooni seekord Eurooopa meistrivõistluste hõbedaga.

Eesti koondise liider Mattis Jaama pidi leppima 21. kohaga (+2.48), Rimmo Rõõm lõpetas 46. (+7.43) ja Andres Rõõm 47. (+7.59) kohal.

Kiirel laskumisel suusaklambri purunemise tõttu kukkunud Kevin Hallop oli 38. (+6.20). “Selle nahka see võistlus läks. Päris pikalt proovisin klambrit suusa külge tagasi saada, raja sain kuidagi lõpuni sõidetud õnnega pooleks,” sõnas füüsiliselt heas vormis olnud, kuid pettunud Hallop.

Koondise peatreener Mattias Johansson sõnul pakkus esimene võistluspäev tehniliselt keerulisi ja füüsiliselt raskeid radu, lisaprobleeme tekitas tugev tuul.